• Spotkanie autorskie

• 27 października odbyło się spotkanie z panią Ewą Buraczewską- laureatką wielu konkursów poetyckich, moderatorką warsztatów pisarskich. Autorką tomów poezji „Nie znacz dni ciszą”, „Gdzie wiatru melodia”, „Chwile złączeniem bawione”, „Świecie mój” oraz tomu poezji dla dzieci „Czary mary babci Ewy”.  Poetka na początku opowiedziała o swojej drodze zawodowej i sposobie, w jaki rozpoczęła przygodę z pisaniem. Zabawne, ale i pouczające opowieści miały na celu zachęcić młodzież do obcowania ze światem literatury, tworzenia poezji w każdym wieku. Poetce towarzyszyła p. Grażyna Czaplicka- kierownik Działu Informacyjno- Bibliograficznego i Wiedzy o Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie, która wcieliła się w rolę prowadzącej spotkanie. Prezentowała utwory poetki, uzupełniała je o okoliczności powstania. Tematyka utworów była niezwykle zróżnicowana. Począwszy od wierszy opisujących autorkę, miłość do małej ojczyzny, po zachwyt przyrodą i światem. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, że to właśnie dzięki zaangażowaniu pani Grażyny Czaplickiej powstało wiele utworów poetyckich p. Ewy Buraczewskiej, a także wydana ostatnio powieść przygodowa z elementami fantasy „Na żywe kamienie”.

Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i miało na celu upowszechnienie czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród młodzieży.

• Dzień Edukacji Narodowej w szkole dla dorosłych

• 22 października 2023 r. w szkole dla dorosłych uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Słuchacze złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz zorganizowali słodki poczęstunek. Pani Dyrektor Ewa Krajza, Pani wicedyrektor Małgorzata Sobecka i Pani wicedyrektor Magdalena Grelik-Grodecka podziękowały za życzenia podkreślając, że Dzień Edukacji Narodowej jest świętem całej oświaty, a więc również słuchaczy.

• Ciechanowska Jesień Poezji

• 6 października w ramach XXVIII Ciechanowskiej Jesieni Poezji odbyło się spotkanie z poetami- Urszulą Tomasiuk i  Krzysztofem Bieńkowskim. Twórcy zaprezentowali swoje wiersze, opatrując je komentarzem. Bogata tematyka inspirowana codzienną egzystencją, jej radościami i smutkami, wzbudziła zainteresowanie uczniów.

• Narodowe czytanie 2023

• 29 września 2023 roku  w naszej szkole odbyło się uroczyste odczytanie fragmentów ,,Nad
            Niemnem" Elizy Orzeszkowej ramach Narodowego Czytania oraz realizacji projektu we
            wszystkich pierwszych klasach technikum. Uczennice klas starszych  stworzyły kameralną ,
            pełną nastrojowości atmosferę podczas czytania fragmentów książki,  które przedstawiały:
            szeroką panoramę rodzinnych kresów, folklor, szlacheckie zwyczaje ,a także wątek
            powstania styczniowego. Wydarzenie to było pasjonującym spotkaniem z klasyką polskiej
            literatury. Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania
            oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. By poznali piękno
            ojczystego krajobrazu, obyczajowość Polaków w tamtych czasach.

• Wojewódzka Inauguracja Roku Szkoleniowego 2023/2024 w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Jaciążku

• 22 września w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Jaciążku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkoleniowego 2023/2024. Podczas tej uroczystości został zaprezentowany montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczestników 5-7 Hufca Pracy w Ciechanowie, którzy odbywają praktyki zawodowe w Warsztatach Szkoleniowo-Praktycznych. Wielu z nich to uczniowie ZSTCKU z klas branżowych. Ich profesjonalizm i zaangażowanie zrobiły wrażenie na zebranych gościach, wśród których były też panie: dyrektor Ewa Krajza oraz komendantka ciechanowskiego hufca OHP Barbara Ropelewska. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie są tak wszechstronni i godnie reprezentują szkołę. Gratulujemy!

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 - szkoła zaoczna

• 9 września 2023 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Policealnej ZSTCKU. Pani wicedyrektor Małgorzata Sobecka wraz z wychowawcami nagrodziła książkami i dyplomami słuchaczy, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Następnie zaprosiła dyrekcję, nauczycieli i słuchaczy do włączenia się w akcję "Narodowe Czytanie" i wysłuchania fragmentu książki pt. "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Wszystkim słuchaczom życzymy samych sukcesów :)

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

• Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Celem programu jest wspieranie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.  Działania zaplanowane przez naszą szkołę obejmują zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych.

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w projektach i w konkursach promujących i wspierających czytelnictwo, które będą realizowane w roku szkolnym 2023/2024.

Wszystkie informacje związane z NPRCz będą podawane na bieżąco do wiadomości uczniów, nauczycieli i rodziców.

• W kolorach wiosny - Opinogóra

• Nasi uczniowie ponownie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali swoje umiejętności fotograficzne. Efekt ich pracy można obejrzeć na żywo w Opinogórskiej oranżerii. Wystawa będzie dostępna przez całe wakacje. Zapraszamy!