• Wiosenne inspiracje

• Maj... Wiosna... Powrót do szkolnych ławek...Ale też czas na sparcery, spotkania z przyrodą. Nasi uczniowie potrafią ująć jej piękno w obiektywie. Zdjęcia wykonała Maja Chodkowska z klasy 2 TBRp.
        • Nauczanie hybrydowe w ZST

• Po długiej przerwie wracamy do szkoły, na razie na zasadzie podziału na nauczanie stacjonarne i nauczanie zdalne.

I tydzień 17.05.2021-21.05.2021

system stacjonarny (szkoła) klasy:

IA, IB, II A, II B, IIAg, III A, III B, ITR, I TB, II TBg, II TBRp, III TBR

system zdalny (dom) klasy:

I TGŚ, II TGŚg, II TGŚp, II TRg, III TGŚ

II tydzień 24.05.2021-28.05.2021

system stacjonarny (szkoła) klasy:

IA, IB, II A, II B, IIAg, III A, III B,I TGŚ, II TGŚg, II TGŚp, II TRg, III TGŚ

system zdalny (dom) klasy:

ITR, I TB, II TBg, II TBRp, III TBR

>>>Organizacja zajęć od 17 maja 2021 r.<<<

• 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• „Ojczyzna nasza jest już ocalona. Swobody nasze zabezpieczone. Jesteśmy odtąd narodem wolnym i niepodległym. Opadły pęta niewoli i nierządu.” – tak głosił manifest sejmowy w związku z uchwaleniem konstytucji w dniu 3 maja 1791r.

Konstytucja 3 Maja, będąc pierwszą w Europie i drugą na świecie, wprowadzała nowy ład w upadającym państwie polskim, była próbą ratunku kraju. Odcisnęła ogromny ślad w historii naszego narodu, czego wyrazem jest jej coroczne upamiętnianie. W tym roku przypada 230 rocznica tego wydarzenia.

Ponadto, 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Jako jeden z symboli narodowych, zasługuje na szczególny szacunek i poważanie. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz.

Społeczność naszej szkoły nawet w czasach pandemii pamięta o randze tych świąt. Ze względu na niemożność zorganizowania uroczystego apelu, uczniowie naszej szkoły przygotowali prace plastyczne. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz efektów ich starań. Ponadto, każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.