• Akcja żonkile - "Łączy nas pamięć"

• Jak co roku nasza szkoła, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Żonkile .Tegoroczny projekt "Łączy nas pamięć" zrealizowany 19 kwietnia przebiegał na kilku płaszczyznach.
            🏵🌼 W szkole dominował kolor żołty za sprawą papierowych żonkili przypiętych do ubrań, elementów dekoracyjnych na okolicznościowej gazetce oraz żywych żonkili i tulipanów przyniesionych przez społeczność szkolną.
             🏵🌼  Na szkolnym holu mozna było zapoznać się z informacjami na temat powstania umieszczonymi na okolicznościowej gazetce.
            🏵🌼Biblioteka przygotowała wystawę książek dotyczących Holocaustu i wydarzeń II wojny światowej znajdujacych się w szkolnych zasobach, w tym nowości  zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
            🏵🌼 Uczniowie uczestniczyli w seansach filmowych,  podczas których  obejrzeli filmy przygotowane przez Muzeum Polin.
            🏵🌼 Reprezentacja szkoły zlożyła bukiet, przygotowany z przyniesionych do szkoły kwiatów, pod pomnikiem znajdującym się na cmentarzu żydowskim.
            🏵🌼Pamiętamy🏵🌼