• Święta Wielkanocne tuż, tuż...

• Zbliżające się Święta Wielkanocne niosą ze sobą nie tylko radość, nadzieję , ale także mnóstwo pięknych tradycji i rękodzieł, które tworzymy razem, celebrując ten wyjątkowy czas.🌿🐣🌞
            Kolorowe pisanki, artystycznie wykonane karty wielkanocne oraz urokliwe koszyczki  stworzone przez naszych kreatywnych uczniów klas I technikum na lekcjach plastyki,  dodają naszej szkole niepowtarzalnego, świątecznego klimatu.😊🌷💐🌾
            Życzymy wszystkim Wesołych i Radosnych Świąt Wielkanocnych!🐣

• Kurs związany z zabezpieczaniem powierzchni i pracami malarskimi

• W dniach 19 i 27 lutego klasy technikum budownictwa 1-3 uczestniczyły w kursie/prezentacji produktowej związanej z zabezpieczaniem powierzchni i pracami malarskimi prezentowane przez Pana Andrzeja Modrzejewski z firmy Blue Dolphin (https://bluedolphin.pl/o-firmie/). Uczniowie dowiedzieli się o  sposobach zabezpieczania powierzchni w budownictwie i doborze taś zabezpieczających do różnych zadań, oraz o sprzęcie do prac malarskich. Uczestnicy w konkursie mieli możliwość wypróbowania materiałów i rozwiązań w pracowni i stworzenia własnych projektów.

• Historia Wiecznie Żywa VI edycja

• 15 marca odbyły się zmagania konkursowe w ramach VI EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU"HISTORIA WIECZNIE ŻYWA" DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W tym roku po raz pierwszy został on objęty Patronatem przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W ten sposób upamiętniliśmy 230 rocznicę wybuchu insurekcji kościuszkowskiej. Okolicznościowy wykład zaprezentował gość specjalny - Pan Lech Zduńczyk – historyk, regionalista, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Rywalizację obserwowali także zaprzyjaźnieni goście:

- Pani Aneta Głuszniewska – Dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych,

- Pani Elżbieta Szymanik – Dyrektor z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych

- Pan Robert Morawski – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ciechanowie

- Pani Anna Smolińska – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie

- Pani Agata Pawłowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie.

Na widowni zasiadły również panie Ewa Krajza – Dyrektor ZSTCKU oraz Magdalena Grelik-Grodecka – wicedyrektor placówki i inicjatorka konkursu.

Gala konkursowa była tez okazją do zaprezentowania pasji i zdolności uczniów naszej szkoły zgodnie z hasłem przewodnim placówki „Nasze pasje są naszą siłą”. Oliwier Chrzanowski - Uczeń klasy II Tr przygotował stoisko modelarskie, o którym opowiedział zebranym. Niespodzianką był także poczęstunek wykonany i zaserwowany przez uczniów klas branżowych, którzy zdobywają zawód kucharza i odbywają zajęcia praktyczne w Warsztatach Szkoleniowo - Produkcyjnych Hufca OHP w Ciechanowie pod czujnym okiem instruktor, pani Doroty Bonisławskiej.

Organizatorki konkursu, panie Magdalena Gilert, Bogumiła Blantenberg, Monika Piątkowska-Bączek i Anna Sarnowska przygotowały szereg różnorodnych konkurencji. Jak zawsze sprawdzono wiedzę uczniów na temat przewodni konkursu, umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaproszono uczestników do pokonania toru sprawnościowego i zaprezentowania autorskich prezentacji dotyczących insurekcji i jej bohaterów. Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:

- 1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie;

- 2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Świerczach;

- 3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Opinogórze;

- 4 miejsce: Szkoła Podstawowa w Gumowie.

. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, za które serdecznie dziękujemy sponsorom:, którymi byli:

• Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego,

• Powiat Ciechanowski,

• Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie

• Powiatowy Urząd Pracy w Ciechanowie

• Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ,

• firma STYRKE Paulina Niewiadomska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności, wiedzy i zaangażowania. Zapraszamy za rok, do VII edycji!

• Kiermasz Wielkanocny

• Serdecznie zapraszamy na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się 16 marca 2024r. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Olusia Pełki.

• Patroni Roku 2024

• W dniach 1- 6 marca 2024 roku na lekcjach bibliotecznych odbyło się spotkanie z młodzieżą II klas technikum, poświęcone dyskusji na temat ,,Patroni Roku 2024’’. Celem spotkania było przedstawienie ustanowionych przez Sejm Rzeczypospolitej osób zasłużonych dla polskiej literatury. W czasie zajęć poinformowano młodzież , że w bibliotece szkolnej są dostępne książki tych autorów oraz ekspozycja ,,Patroni Roku 2024’’. Spotkanie wypełniła dyskusja na temat roli literatury w życiu młodych ludzi. Młodzież została poinformowana o doposażeniu szkolnej biblioteki w nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.